Ketodieta a její skrytá nebezpečí

Ketodieta, která doslova převálcovala internet, je známá pod mnoha názvy: „bez sacharidová“, Atkinsonova dieta, LC – Low carb dieta s povolenými sacharidy max. do 150 g… A co je horší, těší se velké popularitě mezi těmi, kteří chtějí rychle zhubnout.

Princip je jednoduchý

Omezit příjem sacharidů a spálit tuk jako hlavní zdroj energie. To může na první pohled vypadat jako rychlý a účinný způsob hubnutí, ale skutečná pravda je méně přitažlivá.

Ketodieta představuje extrémní zásah do přirozeného metabolismu vašeho těla a přináší s sebou vážná rizika pro vaše zdraví. V konečném důsledku může mít mnohem horší vliv na vaše zdraví, než samotná nadváha.

Jistě, možná jste se setkali s lidmi, kteří tvrdí, že díky ketodietě zhubli několik kilo za krátkou dobu. Chápu, že je to lákavé, ale víte, co se se s jejich zdravím stalo po určité době? Víte, co se skutečně děje se zbytkem těla, když se dostane do tohoto stavu?

Řekli vám to prodejci ketodiety?

Stáhněte si zdarma e-book: KETODIETA – 19 důvodů, jak nepodlehnout klamům. Přečtěte si o rizicích, které tento směr stravování přináší.

Helena Havránková
Již několik let jsem fascinována výzkumy mikrobiomu a jeho vlivu na naše zdraví, rozvoj obezity, či účinku na mozek. Věnuji se zvyšování povědomí o důležitosti bilionů živých mikroorganismů, žijících v našem střevě.

Pomáhám lidem uvědomit si, že o tom jak se celkově cítíme, jak výkonná je naše imunita, jak souměrnou máme postavu, či jak odolná je naše psychika do značné míry rozhoduje stav střevního prostředí.

Vytvořila jsem vzdělávací on-line kurz CHCI ZHUBNOUT, CO MI POMŮŽE?  CHCI ZLEPŠIT ZDRAVÍ, CO MI POMŮŽE? Více o kurzu zde >>.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.