Ketodieta a její skrytá nebezpečí

Ketodieta, která doslova převálcovala internet, je známá pod mnoha názvy: „bez sacharidová“, Atkinsonova dieta, LC – Low carb dieta s povolenými sacharidy max. do 150 g… A co je horší, těší se velké popularitě mezi těmi, kteří chtějí rychle zhubnout.

Princip je jednoduchý

Omezit příjem sacharidů a spálit tuk jako hlavní zdroj energie. To může na první pohled vypadat jako rychlý a účinný způsob hubnutí, ale skutečná pravda je méně přitažlivá.

Ketodieta představuje extrémní zásah do přirozeného metabolismu vašeho těla a přináší s sebou vážná rizika pro vaše zdraví. V konečném důsledku může mít mnohem horší vliv na vaše zdraví, než samotná nadváha.

Jistě, možná jste se setkali s lidmi, kteří tvrdí, že díky ketodietě zhubli několik kilo za krátkou dobu. Chápu, že je to lákavé, ale víte, co se se s jejich zdravím stalo po určité době? Víte, co se skutečně děje se zbytkem těla, když se dostane do tohoto stavu?

Řekli vám to prodejci ketodiety?

Stáhněte si zdarma e-book: KETODIETA – 19 důvodů, jak nepodlehnout klamům. Přečtěte si o rizicích, které tento směr stravování přináší.

Helena Havránková
Zdravotní sestra s dlouholetým zájmem o studium mikrobiomu a jeho vlivu na naše celkové zdraví.

Vytvořila vzdělávací on-line kurz CHCI ZHUBNOUT, CO MI POMŮŽE?  CHCI ZLEPŠIT ZDRAVÍ, CO MI POMŮŽE? Více o kurzu zde >>.

Poodhaluje v něm klíčovou roli střevních bakterií pro udržení zdraví a názorně vysvětluje, jak obnovení rovnováhy ve střevní mikroflóře pozitivně ovlivňuje schopnost zbavit se nadváhy a chronických civilizačních nemocí.

Jejím cílem je pomáhat lidem uvědomit si, že o tom, jak se celkově cítíme, jak výkonná je naše imunita, jak souměrnou máme postavu či jak odolná je naše psychika, do značné míry rozhoduje stav našeho střevního prostředí.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *